ACBL Unit 503


Winners' Circle for July 2018

Congratulations to pairs/teams scoring 70% or higher. unitinfo Untitled Document
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1
2
Monday Morn.
Barbara Roupe - George Roupe
Dick Herzog - Buz Battle
Joel Reimnitz - Bill Dalton
(AB) J Stallings - J Cornbleet
(AB) Peggy Chen - H Min
(AB) Peter Coebergh - Jeanine Ardourel
(B) Charlene Friedman - J Huckabay
(BC) Therese Kristensen - Ginny Strock
3
Alpine
Dana Martin-Newman - Mary Linda Cook
(AB) Sarah Youngquist - Kevin Rosenberg
(AB) Honora Carson - Bob Meltzer
(AB) Kathleen Danforth - Terri Goldman
(AB) Myrl Dunker - Elizabeth George
(ABC) Joanne Cornbleet - Jeffrey Stallings
(BC) Jane Herman - Cathy Priest
(C) John Newburger - Ray Sullivan
Tuesday Noon
Elizabeth Tromovitch - Betty Liddicoat
(AB) Merry Stephenson - Ellie Bernhardt
(BC) Susan Barkley - Vivien Moyer
(C) Min Wells - Jo Palermo
LAGCC
Brian Samuels - Kip Kado
(BC) Marcia Thompson - Richard Thompson
Vi DBC
Elizabeth Kan - Shirley Liebhaber
Judy Klein - Jean McIntyre
(ABC) Jeane Horning - Birt Harvey
4
Bridge 'n Brunch
Margery Yates - Jim O'Neil
(ABC) Sarah Youngquist - Michael Xu
(B) Sharon Krawetz - Joe Foster
5
Thursday Morn.
Jeanine Ardourel - Jo Palermo
(AB) DAVID TORIN - Craig Allen 72.11%
(AB) Sharon Krawetz - Ann Wainright
(BC) Marilyn Press - Iyer Shankar
(C) Joanie Dinsmore - Bebe Hoppe
(C) Judy Reeve - M Bacon-Proctor
Thursday Aft.
Arlene Levy - Dave Bernstein
(BC) Sarah Youngquist - Cornelius Duffie
Vi Supervised Duplicate
Lynne Frank - Carol Smythe
6
TGIF AM Bridge
Donald Vance - Mary Linda Cook
Richard Williams - Jody Williams
Sandra Erickson - Marjory Greenwald
(B) Anna Reuter - Eva Cheung
(B) David Bushnell - William Bushnell
(B) Don-Min Tsou - David Cheng
(C) Arif Janjua - Rich Nielsen
(C) Charlene Friedman - Bill Ralston
(C) Jerry Machle - Sudhir Virmani
Friday Night
7
Saturday Aft. Unit Game
Bruce Luttrell - Hansa Narasimhan
(BC) Arthur Zhou - Michael Hu
8
9
Monday Morn.
Margo Seymour - Dale Seymour
(AB) Isabel Shaw - Rosemarie Sammon
(ABC) Brent Xiao - Sarah Youngquist 71.67%
(ABC) S Virmani - Mickie Winkler
(B) J Stallings - J Cornbleet
(C) Anna Ravenscroft - Isabel Wluka
(C) G Mullen - N Martin
10
Alpine
Dede Barsotti - Ann Kalar
Judy Yano - Mieko Watanabe
(AB) Kevin Rosenberg - William Zhu 70.72%
(AB) Lucy Ballard - Bebe Pierce
(AB) Patrick Smith - Irwin Friedman
(ABC) Ann Trueheart - Shankar Iyer
(ABC) Mary Lou Zoback - Nancy Dearborn 70.37%
(C) Jana Cushman - Donna Raynor
Tuesday Noon
(AB) Judi Gentry - Ellie Bernhardt
(ABC) Susan Barkley - Vivien Moyer
(C) Wendy Benveniste - Donald Levy
LAGCC
Don Cohn - Sally Morton
(ABC) Chris Herzog - Nancy Critchfield
(BC) Ari Azhir - Alan Engelberg
Vi DBC
(AB) Elizabeth Kan - Shirley Liebhaber
(AB) Kathy Jacobs - Judy Klein
(ABC) Rina Rosenberg - Eleanor Maccoby
11
Bridge 'n Brunch
(AB) Randy Ryals - Robert Horowitz
(C) Dan Thatte - Manda Thatte
Wed. Aft. 199'er
Marian Smith - Minoru Tomijima
(ABC) Maxine Kenin - Mary Jane Finch
(B) Peter Dehlinger - Barbara Waldeck
(C) Helen Kuckens - Ben Kuckens
Doubleton Club
Diane Dollinger - Peter Dollinger
(AB) Kevin Rosenberg - Michael Hu
(AB) Krasimir Kolarov - Anjan Ghose
(B) Sandhya Vora - Shrikant Joshi
(C) Brent Xiao - Kevin Huang
12
Thursday Morn.
Pei Sun - Robert Crosby
(BC) J Machle - S Virmani
Thursday Aft.
Huub Bertens - Naren Gupta 70.04%
(B) Brent Xiao - Kevin Rosenberg
(C) Richard DeVaul - Lynne Louise Johnson
Vi Supervised Duplicate
George Kan - John Flavell
Lois Jamart - Geraldine Thompson
13
TGIF AM Bridge
Margery Yates - Anne Keyser
Pat Ogle - Joni Smith
(B) David Bushnell - William Bushnell
(BC) Peggy Chen - Hanhi Min
(C) Donna Wirt - Ken Wirt
Friday Night
14
Vi DBC
(AB) Elizabeth Kan - LaVerne Welch
(AB) Jean McIntosh - Rhea Friend
SiVY Bridge (Sat. A)
Michael Xu - Elijah Schacter 77.50%
(B) Winston Li - Gregory Liu
15
16
Monday Morn.
Bruce Luttrell - George Paris
C. Vivian Pezzani - Cindy Tolliver
Jackie Hiatt - J Cornbleet
(B) Forrest Anderson - Adolf Rosekrans
(B) Kevin Rosenberg - M Schireson
(B) Nancy Caldwell - Kathy Ormseth
(C) B Ralston - Yock
(C) Warren Kaplan - E Becker
17
Alpine
Gail Moberg - Jean Pressey
Myrl Dunker - Elizabeth George
(AB) David Bushnell - William Bushnell
(AB) Karen Rice - Raghu Agarwal
(C) Benjamin Darnell - Nathan Gennaro
(C) Stella Q. Wan - Cornelius Duffie
Tuesday Noon
Carolyn Chaney - Valerie Baldwin
Pei Sun - Fung Bao
(BC) Clover Worland - Patricia Wong
(BC) Robert Kaplan - Judi Gentry
LAGCC
Hide Tanigami - Barbara Shukov
(ABC) Dave Wasmuth - Marilyn Wasmuth
(BC) Larry Anderson - Howard Rosenberg
Vi DBC
Rhea Friend - Marilyn Slater
(AB) Shirley Simmons - Pete Avery
(ABC) Don Hughes - Nancy Thomas 79.17%
(B) Carol Blumberg - Kathy Jacobs
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31